Novinky

Várka novinek od Mindoku ;)

Tentokrát tady máme pár nových kousků od Mindoku ;)  

1) Bezva fotka

Hra pro děti přibližně od 8 let věku, kde si zahrají na slavné světoběžníky a fotografy. Procestujete všemi kontinenty a snažíte se rozšířit svou sbírku neotřelých snímků divokých zvířat.

Malá hra o fotografování zvířat, ve které se budete muset snažit udělat ty nejhezčí snímky. Hráči mají v ruce karty s různě velkými otvory a musejí je přikládat na dříve zahrané karty. Pokud se v otvoru objeví zvíře, mohou si vzít jeho žeton do sbírky, ve které se snaží skládat sady. A pokud se tam objeví zvíře celé, dostanou bonus v podobě perfektní fotky! Bezva fotka je zábavná a jednoduchá hra, kterou doporučujeme pro rodinné hraní.

2) Nemesis: Karnomorfové

Rozšíření přináší do hry Nemesis novou rasu vetřelců s vlastními figurkami, žetony a specifickými událostmi. Během hry mohou lidské postavy nově i mutovat.

Nelze hrát samostatně - je nutné mít zakoupenou základní hru Nemesis.

3) Nemesis: Lockdown – Chytridi a doplňky

Chytridi jsou nová rasa vetřelců - ke hraní s nimi potřebujete základní hru Nemesis nebo Nemesis Lockdown. dále v této krabici najdete doplňky umožňující hrát Nemesis Lockdown s KarnomorfyPsychonauty či postavami z Aftermath, máte-li tato rozšíření.

Samostatně nehratelné rozšíření pro hru Nemesis nebo Nemesis Lockdown.

4) Nemesis: Psychonauti

Rozšíření Psychonauti přináší do hry Nemesis novou rasu vetřelců s vlastními figurkami, žetony a specifickými událostmi. Jejich vlivem budou lidské postavy propadat šílenství.

Nelze hrát samostatně - je nutné mít zakoupenou základní hru Nemesis.

5) Slon přes palubu

Párty hra pro začínající malé deskovkáře, přibližně od 5 let věku. 

6) Toulavé věže + promo žeton Záměna pohybu

Jsou překrásná rodinná fantasy hra, v níž studenti magie putují na své závěrečné zkoušky. Cestovat mohou pěšky nebo na cimbuří toulavých věží. Věže jsou 3D a šikovným (a možná trochu škodolibým) studentům se zde jistě podaří uzamknout jiné čaroděje, aby dorazili na místo jako první.

Takže máme tady kombinace pro náročnější hráče, ale i něco pro ty malé začínající. Která si najde cestu k vám?? ;)

Plně nabitý říjen ;)

Po zářijové dovolené tady máme říjen a to rovnou napěchovaný novinkami a doplněním skladu!!

1) Amulet - RexHry

Dobrodružná desková hra, ve které se hráči v roli lovců monster vydají na lov. Ve hře budete hrát za některou z pěti postav (kněz, kouzelnice, lovec, paladin a zlotřilec) s cílem zastavit síly zla. Hra trvá určitý počet kol (herních dnů) v závislosti na počtu hráčů. 

Boj probíhá tak, že hráči zbraněmi v podobě tetrisových dílků, překrývají různé části monster, aby se jim je podařilo přemoci. Za poražení nepřátel poté získávají vítězné body a kdo jich získá nejvíce, ten zvítězí.

2) Detektiv: Město andělů - Fox in the Box

Odehrává se v ponurém a násilném prostředí Los Angeles 40. let 20. století, kde je atmosféra nasycená špínou, zbraněmi, drogami a intrikami. Většina hráčů se vžije do role detektivů oddělení vražd policie Los Angeles, kteří jsou lační po slávě a ochotní udělat cokoliv, aby zdárně uzavřeli případ, i pokud by to mělo znamenat zastrašování podezřelých, zatajování důkazů nebo uplácení informatorů donášejícících na jejich vlastní kolegy z oddělení.

Hru lze hrát ve třech režimech: klasika (jeden loutkař a 2–4 detektivové soupeřících proti sobě i Loutkaři), soukromé očko (jeden detektiv hrající sám nebo 2–4 detektivové hrajících kooperativně a bez Loutkaře) a jeden na jednoho (jeden detektiv hrající proti Loutkaři nebo 2–4 detektivové hrajících kooperativně proti Loutkaři).

3) Neznámá planeta - Fox in the Box

Představte si svět, kde Země už nedokáže uživit lidstvo. Naše planeta je vyčerpaná a potřebujeme nová místa pro osídlení. Proto jsme vyslali vesmírné kolonisty, aby našli a položili základy nové civilizace na neznámých planetách.

Hra až pro šest hráčů, jejichž úkolem bude kolonizovat novou planetu. Každý z hráčů dostane prázdnou planetu a postupně ji bude zaplňovat tetrisovými dílky. Cílem je obsadit ideálně co nejvíce celou planetu či alespoň co nejvíce řad a sloupců, sbírat body v jednotlivých stupnicích a mít na povrchu co nejméně meteoritů. Výhodou hry je fakt, že dílky si hráči vybírají současně na základě natočení centrální otočné nabídky, což hru zrychluje. Kromě základní varianty pak Neznámá planeta obsahuje i variantu asymetrickou, kde jsou jednotlivé planety hodně odlišné!

4) Papírové moře - Mindok

Poskládejte si moře z barevného papíru. V chytré karetní hře Papírové moře se budete často kochat - karty totiž neobsahují klasické ilustrace, ale speciální mořské origami. Sbírat budete dvojičky a sady a pokusíte se získat čtyři mořské panny. Jen pozor na žraloky.

Karetní hra pro 2-4 hráče, kteří se v jednotlivých kolech snaží získat maximum bodů za vykládání párů karet a další bodované situace. Ten hráč, který získá bodů nejvíce, se stává vítězem celé partie.

5) Štvanice - Fox in the Box

Je asymetrický duel, v němž se jeden z hráčů ujme velení britského Královského námořnictva, zatímco jeho protivníkovi připadne úloha německé Kriegsmarine. Cíle obou hráčů jsou odlišné.

 

Takže co si vybere?? ;) 

 

Novinky v srpnu? 8 nových her!

Aktuálně v srpnu je u nás docela šrumec! Máme 8 nových her, a to od Albi a REXher.

ALBI - Shodou okolností, jsou to obě hry a jedno rozšíření s tématem alkoholu. 

- Hra o víně na principu worker placement od známého autora Jameyho Stegmaiera.
- Pro milovníky vína a náročnějších euro-her je to jasná volba.
- ekonomická hra s poetickým tématem: pěstování vína v Toskánsku. V této edici máte navíc krom základní hry i vylepšení z rozšíření Tuscany.
- Cílem hry je vybudování nejlepší vinice. Pomocí rozmisťování pomocníků stavíte stavby, sadíte různé odrůdy vín, sbíráte víno atd.

- Rozšíření, které není samostatně hratelné, a přináší tři nové prvky do hry
1) rozšířený herní plán - na kterém jsou všechna 4 roční období, přepracovaný sytém bonusů. Plně nahrazuje ten ze základní hry.
2) specializovaní pracovníci - každou hru budou mít tito pracovníci jinou schopnost, která velmi ozvláštní hru.
3) zařízení - díky kterým budete svůj vinohrad ještě více vylepšovat. Např. konstrukční deska, otočíte herní plán nebo přidáte karty.

- ve hře se stanete obyvateli dvou sousedních vesnic, které spolu soupeří ve vaření piva a pečení chleba.
- Během 6 herních let tak hráči sklízejí a skladují plodiny, produkují, následně prodávají a vylepšují svá zařízení.
- hráč, který lépe prodá se stane vítězem

 

✅REXhry

- Je kooperativní hra, ve které se v roli kladných hrdinů budou snažit porážet přisluhovače lorda Voldemorta.
Příběh zasazen do pátého roku a hráči se zhostí role Harryho, Hermiony, Brumbála či Siriuse Blacka, přičemž v průběhu hry mohou na svou stranu získat spoustu dalších postav.

prostředí hrdinů a spojenců, kde bojujete proti padouchům
- postavy, předměty nebo místa z celého marvelovského vesmíru
Hra vychází z konceptu hry Fantasy Realms (česky Tajuplné říše).

- deckbuildingová karetní hra, ve které se snažíte dát dohromady úlomky dávno zničeného stroje a získat tak moc
- V češtině navíc hra vychází včetně prvního rozšíření Relikvie budoucnosti v jedné krabici, čeká vás tedy pořádný nášup hraní!

- desková hra, ve které je cílem hráčů vybudovat z malé osady větší vesničku.
- moc pěkná budovatelská hra, která tak trošku připomíná legendární počítačové Settlers na stole

Novinka z TLAMA Games - Papírové Doupě

Hledáte klasickou hru na hrdiny, aby byla rychlá a zajímavá?? tak tady jedna možnost je především pro milovníky fantasy řežby, těžte se !!

Nově vydané a novinka od TLAMA Games Papírové Doupě, základní verzi a jeho rozšíření. 

✅ Papírové Doupě: Čmarovné dobrodružství

- Vydejte se opět hledat čest a slávu do Papírového doupěte. Tentokrát vás Nová dobrodružství postaví před složitá rozhodnutí ve vedlejších úkolech a mocné artefakty vám pomohou překonat dosud nevídané hrozby! V tomto rozšíření najdete několik prvků, které upravují obtížnost hry, a nový herní list s celou řadou výzev.

- V tomto prvním rozšíření k roll and write hře PAPÍROVÉ DOUPĚ: ČMAROVNÉ DOBRODRUŽSTVÍ se hráči opět stanou vůdci čtyřčlenné družiny tradičních hrdinů z fantasy příběhů a povedou ji vstříc novým výzvám. Nové doupě je ještě nebezpečnější než to předchozí a je plné hrozivých netvorů a tajných nástrah.

- Jste připraveni nabrousit tužku a znovu vyrazit na papírové dobrodružství? 

Papírové Doupě: Nová dobrodružství - rozšíření

- Rozšíření přináší také několik nových variant hry: Pomocí žetonů si můžete zvýšit obtížnost netvorů na náročnou nebo noční můru. Můžete také učinit přisluhovače mnohem silnějšími.  Nechybí ani zcela nová kampaň se 4 příběhovými linkami, kterou lze hrát také jako sólovou velekampaň.

 

VLCI od Mindoku

Už v dáli slyšíte to vytí?  To se blíží novinka VLCI z dílny Mindoku s předobjednávkou na září!

Vlci jsou silně interaktivní a velmi tematická strategická hra, kterou budete chtít hrát od úplňku do úplňku!

Vlci - figurky_1 

  • Rychlá a taktická konfliktní hra s krásnými vlčími meeply 
  • Unikátní systém výběru akcí přináší zajímavá rozhodnutí na jednoduchých pravidlech
  • Vítězí ten, kdo se nejlépe chopí všech příležitostí a rozvíjí svou smečku všestranně
  • Velmi pohledným provedením na stole zaujme
  • Díky variabilní přípravě hry bude každá partie jiná
  • Hit globálního herního veletrhu Essen SPIEL 2022

Mrkněte na oficiální představení a unboxing hry - TADY

 

Předobjednávky červen - od Mindoku

Máme pro Vás červnový nášup předobjednávek od Mindoku! První asymetrickou kooperativní hra a druhá s retro designem. 

Příšeří: Hrdinům vstup zakázán

je asymetrická kooperativní hra, v níž 1–4 hráči v roli klanů příšer brání podzemí před hrdiny, kteří se vydali rozkrást jejich poklady. Pomocí jednoduchého systému hraní akčních karet nasazujte své příšery do podzemí, bojujte, otvírejte portály, přidejte si do balíčku karet mocné zbraně či kouzla a dejte těm hrabivým hrdinům najevo, kdo je tady doma!

& 

Příští stanice: Londýn + promo Den otevřených dveří

dokonalá londýnská podzemní síť se dá vylepšit. V rodinné zakreslovací hře Příští stanice: Londýn se chopíte pastelek a hráči budou budovat linky londýnského metra. V každém ze čtyř kol budete stavět jednu linku a budete se snažit propojovat obrazce na mapě tak, aby jste projeli co nejvíce čtvrtěmi, měli co nejvíce zastávek v jedné z čtvrtí a překřížili řeku Temži. Zároveň se budete snažit, aby se v některých stanicích překřížilo co nejvíce linek metra a za to získali více bodů. Hru si pak můžete oživit kartami úkolů. 

Zajímavostí na hře je, že v ní rotují pastelky. Každý hráč však začíná v jiné výchozí stanici. Tedy, pokud začnete v červené stanici, zakreslujete červenou pastelkou, dokud nedojdou karty v balíčku. Pak předáte pastelku dál a pokračujete z modré stanice.