Plně nabitý říjen ;)

Po zářijové dovolené tady máme říjen a to rovnou napěchovaný novinkami a doplněním skladu!!

1) Amulet - RexHry

Dobrodružná desková hra, ve které se hráči v roli lovců monster vydají na lov. Ve hře budete hrát za některou z pěti postav (kněz, kouzelnice, lovec, paladin a zlotřilec) s cílem zastavit síly zla. Hra trvá určitý počet kol (herních dnů) v závislosti na počtu hráčů. 

Boj probíhá tak, že hráči zbraněmi v podobě tetrisových dílků, překrývají různé části monster, aby se jim je podařilo přemoci. Za poražení nepřátel poté získávají vítězné body a kdo jich získá nejvíce, ten zvítězí.

2) Detektiv: Město andělů - Fox in the Box

Odehrává se v ponurém a násilném prostředí Los Angeles 40. let 20. století, kde je atmosféra nasycená špínou, zbraněmi, drogami a intrikami. Většina hráčů se vžije do role detektivů oddělení vražd policie Los Angeles, kteří jsou lační po slávě a ochotní udělat cokoliv, aby zdárně uzavřeli případ, i pokud by to mělo znamenat zastrašování podezřelých, zatajování důkazů nebo uplácení informatorů donášejícících na jejich vlastní kolegy z oddělení.

Hru lze hrát ve třech režimech: klasika (jeden loutkař a 2–4 detektivové soupeřících proti sobě i Loutkaři), soukromé očko (jeden detektiv hrající sám nebo 2–4 detektivové hrajících kooperativně a bez Loutkaře) a jeden na jednoho (jeden detektiv hrající proti Loutkaři nebo 2–4 detektivové hrajících kooperativně proti Loutkaři).

3) Neznámá planeta - Fox in the Box

Představte si svět, kde Země už nedokáže uživit lidstvo. Naše planeta je vyčerpaná a potřebujeme nová místa pro osídlení. Proto jsme vyslali vesmírné kolonisty, aby našli a položili základy nové civilizace na neznámých planetách.

Hra až pro šest hráčů, jejichž úkolem bude kolonizovat novou planetu. Každý z hráčů dostane prázdnou planetu a postupně ji bude zaplňovat tetrisovými dílky. Cílem je obsadit ideálně co nejvíce celou planetu či alespoň co nejvíce řad a sloupců, sbírat body v jednotlivých stupnicích a mít na povrchu co nejméně meteoritů. Výhodou hry je fakt, že dílky si hráči vybírají současně na základě natočení centrální otočné nabídky, což hru zrychluje. Kromě základní varianty pak Neznámá planeta obsahuje i variantu asymetrickou, kde jsou jednotlivé planety hodně odlišné!

4) Papírové moře - Mindok

Poskládejte si moře z barevného papíru. V chytré karetní hře Papírové moře se budete často kochat - karty totiž neobsahují klasické ilustrace, ale speciální mořské origami. Sbírat budete dvojičky a sady a pokusíte se získat čtyři mořské panny. Jen pozor na žraloky.

Karetní hra pro 2-4 hráče, kteří se v jednotlivých kolech snaží získat maximum bodů za vykládání párů karet a další bodované situace. Ten hráč, který získá bodů nejvíce, se stává vítězem celé partie.

5) Štvanice - Fox in the Box

Je asymetrický duel, v němž se jeden z hráčů ujme velení britského Královského námořnictva, zatímco jeho protivníkovi připadne úloha německé Kriegsmarine. Cíle obou hráčů jsou odlišné.

 

Takže co si vybere?? ;)