Červnové novinky od REXher

Brzy nám dorazí další várku her od REXher a to vše od M!

Mláďata z Divukraje

Divukraj je fenomén, který v deskoherním světě zná snad každý. I přes roztomilé téma a do sebe skvěle padnoucí mechaniky může být pro nejmenší deskohráče přeci jenom trochu náročný – a proto na scénu přichází Mláďata z Divukraje.

Momidži

Je na čase odpočinout si od všech seker, laserových pistolí a stavění katedrál – přichází totiž nádherná karetka Momidži, která vás přenese do císařských zahrad v dalekém Japonsku, kam právě přichází podzim. 

Buďte vaším vnitřním dítětem, sbírejte tu nejkrásnější hromádku barevných listů, případně doplněných hrstkou žaludů. Užijte si tuto abstraktní hru, která vás nezatíží velkým množstvím pravidel, ale i tak budete mít dost prostoru k přemýšlení a taktizování.

Mortum: Středověká detektivka

Atmosféra světa středověké Evropy, kde ožívají všechny pověsti, pověry i strachy. Mortum je opravdový poklad pro milovníky hutných příběhů. I když obsahuje i lehké herní mechaniky, hlavní těžiště této krví nasáklé pecky tkví v rozvětveném příběhu odehrávajícím se ve středověkém fantasy světě plném temnoty, nekromancie a intrik.  

Mozkožrout

Tato hra mate tělem – tato malá, rychlá a na pravidla nenáročná hra se střelenými mutanty (do hry tak vystupují třeba klokanosaurus rex, drakomýžď či tryskomár) mozky nejen žere, ale i jaksepatří zamotává. Z klasických soubojových dvojkovek „hraj příšery a připrav soupeře o životy“ si bere úplný základ, který ovšem osekává od všeho zbytečného a pozvedává ho naprosto originální mechanikou: na začátku hry mají oba hráči k dispozici dva mozkožrouty, díky kterým si soupeřem pracně zahranou příšeru prostě vezmete a vyložíte.